Valentínske kulinárske tipy

  
Sviatok zamilovaných sa blíži a či už ho uznávate alebo nie, papať sa musí. Prečo si ho teda nespríjemniť niečím sladkým na jazyku? Koniec koncov vlastnoručný darček váš partner ocení najviac. Prečo to neskúsiť?

♡♡♡

 

Mojim úplne prvým valentínskym receptom na blogu boli tieto orieškové srdiečka. To sme ešte s milým fungovali na diaľku a posielala som mu ich poštou ako prekvapenie. Myslím, že sa celkom vydarilo. Recept nájdete na tomto linku.
 
 
 
 ♡♡♡
Čo si budeme navrávať, tortička urobí vždy najlepší efekt. Mám tu pre vás jednu špeci s výnimočnou kombináciou chutí. Páči sa mi na nej, že človeka zmätie farba a očakáva ovocnú chuť, ale príde prekvapenie v podobe mäty s čokoládkou 😉 Ak  máte partnera, ktorý miluje after eight čokoládky, tak kliknite sem pre recept
 
 
♡♡♡
Ak by sa vám zažiadalo niečo čokoládovejšie s jemným tónom ovocia, je tu čiernobiele brownie s malinovo-višňovýmdžemom. 
 
 
♡♡♡
 
V prípade, že máte veľmi málo času alebo nie ste zdatní v pečení, odporúčam túto superrýchlu a chutnú čokoládovú penu od Nigelly. Je hotová hneď a chutí ako obláčik. 
 
 
♡♡♡
 
Obdobne jednoduchou, ale menej sladkou verziou pohárov sú pre milovníkov šľahačky a ovocia tieto ovocné poháre, ktoré môžete v zimnom období doplniť o ovocie mrazené, prípadne použiť banány, mango, pomaranč, či ananás.
 
 
♡♡♡
 
Osvedčenou istotkou, ktorou nič nepokazíte je cheesecake. Napríklad tento. Ovocie môžete naukladať do tvaru srdiečka, prípadne na koláčik srdiečka nakresliť roztopenou čokoládou alebo bonbóniky v tvare srdiečok na cheesecake naukladať. Dá sa s tým vyhrať. 
 
 
 
♡♡♡
 
Na záver som si nechala jednu špecialitku pre Valentínov, ktorí neobľubujú sladké. Tieto kurkumovo – koriandrové keksy by im mohli padnúť do nôty, čo poviete?
 
 
 
A možno vás ten váš Valentín prekvapí rovnako ako ten môj mňa pred rokmi 🙂
 
 
♡♡♡

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *