V Kolíne s Weberom

     Možno ste niektorí postrehli z mojej FB stránky alebo z instagramu, že som mala tú česť a to šťastie pred pár dňami cestovať do Kolína nad Rýnom a to vďaka americkej značke výrobcu grilov a príslušenstva Weber.

     Začalo sa to vlastne vtedy, keď som bola pozvaná na prezentáciu a vlastnoručné grilovanie na Weberoch – kuk sem.

     Neskôr som sa veľmi potešila, keď som bola opäť oslovená Evičkou Šoucovou z agentúry MCC, tentoraz však s lukratívnou pozvánkou na veľtrh záhradníctva Spoga do Kolína. Toto pozvanie som síce nie bez váhania (mala som iný program), ale prijala a spätne som veľmi rada, že som sa tak rozhodla.
     Musím ešte podotknúť, že s takým ústretovým chovaním voči foodblogerovi, ktorý má v dnešnej dobe na Slovensku ešte stále problém sa presadiť medzi firmami a musí prácne vysvetľovať, že blog nie je bezplatným inzertným portálom a cítiť sa takmer previnilo, že za svoju prácu chce aj ohodnotenie (ale o tom inokedy), som sa naozaj ešte nestretla. Bola som očarená starostlivosťou, ohľaduplnosťou a nám venovanou pozornosťou! Naozaj profíci nielen vo výrobe grilov, ale aj vo výbere zastupujúcej PR agentúry pre Slovensko! Zo Slovenska som bola pozvaná ako jediná foodblogerka a ja si to veľmi vážim!


Kolín je malebné mestečko s relatívne malým historickým centrom plným kultúry, dobových domčekov s kaviarničkami, pivárňami a reštauráciami. Našťastie sme v prvý deň prileteli podvečer dosť skoro na to, aby sme mali časť si ho obzrieť ešte za relatívneho svetla.


Jeho dominantou je Kolínsky Dóm, ktorý je naozaj majestátny a tvorí pomyselné centrum a východiskový bod pre tých, čo sa chcú dostať na stanicu, zároveň je to prvá pamätihodnosť, ktorá vám udrie do očí nielen ak cestujete vlakom, lebo sa nachádza hneď pri stanici, ale omnoho skôr, keďže sa týči dovysoka nad Rýnom už z diaľky. 
Historická kolínska radnica


Centrum mesta a jeho romantické zákutia a malebné domčeky


Námestia a pešie zóny… Rieka RýnŠtýlová železničná stanica


Večer sme boli pozvaní do pivárne, kde sme mohli ochutnať miestne pivko a tiež sa bližšie zoznámiť s hlavnými aktérmi českého Weberu, s riaditeľom firmy Václavom Modelským, opäť stretnúť pani Vandou Tumovú a šéfkuchárov Davida Izáka a Roberta Foukala.Na druhý deň nás čakala návšteva veľtrhu. Už sme boli veľmi zvedaví, chceli sme si počuté pretaviť do zažitého. Pokračovanie v budúcom príspevku 🙂

Ďakujem Nikonu za  zapožičanie fotoaparátu Nikon D7200!

♡♡♡

0 thoughts on “V Kolíne s Weberom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *