V Kolíne s Weberom 2


     Môj posledný príspevok bol o tom ako som sa dostala na rýchly, krátky, ale intenzívny výlet do Kolína nad Rýnom. Ešte teraz som z toho happy a žijem zo zážitkov 🙂
Toho času som vám sľúbila pokračovanie, nech sa páči!

Na druhý deň nášho pobytu sme mali naplánovanú návštevu veľtrhu Spoga-Gafa. Výstavisko je len jednu zastávku vláčikom od Katedrály, prakticky len cez most a ste tam. 


Neďaleko od vchodu nás už vítala hala Weberu, v ktorej bolo naozaj čo pozerať a obdivovať. Musím povedať, že čo sa týka zaujatia zákazníka, Weber vie ako na to. Vystavené produkty boli vkusne naaranžované, človek má ozaj hneď chuť si kúpiť najnovší model aj so všetkým príslušenstvom. 


Weber myslel naozaj na všetko. Okrem vystavených produktov tvorila podstatnú časť celej sekcie reštauračná sekcia, kde si mohli návštevníci pochutnať na čerstvých delikatesách z webergrilu. Po tom, čo sme sa vzpružili kávou (mimochodom v Nemecku všeobecne nič moc), tešili sme sa na prehliadku Weber produktov.Pani Vanda Tumová a pán Václav Modelský sa nás ochotne ujali a posprevádzali nás po jednotlivých stanovištiach, kde nám predstavili novinky pre nadchádzajúce obdobie, či už na Vianoce alebo na začiatok budúceho roku. A žiadna otázka ich teda nezaskočila.


Začali sme pri novinkách k Vianociam. Zaujímavým kúskom je nové prevedenie weberovskej klasiky vyššej rady grilu Master-touch a to v medenej farbe – Copper. No posúďte sami, nie je luxusný?


Bonus k nákupu – tento origoš vintage americký hrnček. Na chvíľu som mala pocit, že ten gril ozaj veľmi nutne potrebujem!
Okrem nového grilu Weber rozšíril ponuku aj o celú škálu príslušenstva. Tento riad, ktorý je z kameniny, je síce dosť ťažký, ale nemáte šancu ho poškriabať a viete si v ňom pripraviť o.i. napríklad aj koláč. Osobne by mi nikdy nenapadlo piecť koláč v grile, ale predstavte si, že ste na dovolenke v zime, v lese, ďaleko od civilizácie, v krásnej romantickej chalúpke praská oheň v krbe a vonku za oknom tento majestátny gril a teraz si predstavte vás ako idete von, naokolo len zasnežená príroda a vy vyberáte tento koláčik z grilu, idete dnu a papáte ho ku káve alebo čaju, ktoré pijete z toho nádherného čierneho hrnčeka, príjemne unavení z výdatnej lyžovačky…ach, to je romantika…Len pozor na medvede, aby vás pri tom grile nepredbehli 🙂
Weberáci aj šikovní technici. Okrem digitálneho teplomera, ktorého jednu časť ponoríte do grilovaného jedla a na druhej strane vonku grilu môžete na displeji sledovať ako sa vyvíja teplota a za aký čas bude jedlo hotové, novinkou je možnosť mať tieto všetky funkcie vo svojom iphone. Takže zimné grilovačky, na ktoré v našich končinách nie sme veľmi zvyknutí, sa môžu začať. Mäsko vonku na záhrade v grile a my v teple chaty alebo nášho domčeka. Na to, že môžeme ísť mäsko, či inú dobrotku vybrať, nás upozorní alarm. Dobrá vychytávka, že?


Ďaľšou novinkou, ktorú nám Weber predstavil je aj nový model grilu Original Kettle, ktorý má byť strednou cestou medzi úplne základnou najlacnejšou verziou Compact Kettle (cena sa pohybuje niečo nad 100 eur) a vyššou radou Master Touch (cez 300 eur). Má niekoľko vychytávok, ako červené kolieska, možnosť zavesenia pokrievky na samotný gril, objemnejší popolník, vylepšený rošt atď…a aj jeho cena je strednou cestou – okolo 200 eur.


Weber sa postaral aj o svojich zákazníkov dychtivých po informáciách a pripravil prvé vydanie štýlových mininovín s novinkami značky Weber. Nachýba ani milý recept na gingerbread, ktorý by som chcela vyskúšať, aj keď zatiaľ iba v rúre. Leták je veľmi estetický, prehľadný a jasný a hneď aj s cenami za produkty, čo sa mi páči. Dali si záležať.


Pár ďaľších fotiek pre ilustráciu atmosféry…Čoskoro aktuálna jesenná inštalácia.

Jarné aranžmá.


Veselé plynové grily – také isté sú aj elektrické.


  Elegantné vajíčka Smokey Joe na drevené uhlie


Milé Smokey Mountain Cooker pripomínajú tučniakov


Dotiahnuté do najmenšieho detailu

V reštauračnej časti sme si mohli za originálne bankovky zaobstarať jedlo pripravené z grilu. Weber dostatočne skoro pred veľtrhom osloví najlepších šéfkuchárov z okolia, aby prišli variť do ich pavilónu. 

Jedlo bolo lahodné a vybral si naozaj každý.


Mali sme možnosť si pochutnať na: 

Burger z quinoi s glazovanými karotkami – MŇAM!


Teľacie so zemiakovým koláčikom a cibuľovou omáčkou


Špíz s rybou síh a klobáskou chorizo na risotte


  A napokon ako dezert sme zvolili údený ananás s citrónovou mascarpone penou


 Naozaj sme si pochutili a myslím, že za všetko hovorí fakt, že bolo naozaj ťažké v priebehu celého dňa nájsť miesto na sedenie.


A to je všetko priatelia. Chystám sa testovanie nejakých Weber receptov, ktoré ma oslovili, takže sa môžete tešiť na degustáciu. A odkaz odo mňa: aj keď nič tomu nenasvedčuje, vždy buďte otvorení novým možnostiam a výzvam, lebo nikdy neviete kedy sa vaša snaha zúročí a nadíde vaša príležitosť!

♡♡♡

Ďakujem Nikonu za  zapožičanie fotoaparátu Nikon D7200!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *