Minikurz varenia a foodstylingu „Varíme s Alprom“


     Uplynulý utorok 6.10. sa konalo jedno veľmi zaujímavé a pre mňa aj dosť podnetné podujatie. Ešte stále vo mne doznievajú príjemné pocity zo stretnutia s novými, inšpiratívnymi a slniečkovými ľuďmi a preto som sa nevedela dočkať chvíle, keď budem mať čas sa s vami o tieto dojmy podeliť. Mala som tú česť byť pozvaná na minikurz varenia a foodstylingu „Varíme s Alprom“. Akcia sa konala v škole varenia Chefparade a to pod taktovkou šikovných, ochotných a vždy usmievavých dievčeniec Bašky a Katky. Týmto vás, baby, opäť chválim za super organizáciu a skvelý prístup! 

Ale poďme k veci. O čo išlo? Sympatický, mladý, svižný šéfkuchár Jan Souček vypracoval pre spoločnosť Alpro recepty za použitia produktov z ich rady. 
 

Foto: Pražský Catering Group, Facebook

Tieto sme si pripravili spoločne na kurze, pričom sme zároveň mali možnosť si ich zvečniť za asistencie namakaného pána fotografa Martina Malého
 

Foto: www.fotomaly.cz

Ako som už spomínala, mám veľmi pozitívne dojmy z tohto stretnutia. Osobne som absolvovala niekoľko kurzov varenia a profesionáli menších kapacít správaním nedosahujú ich úroveň. Obaja páni oplývali neskutočnou ochotou, milým a osobitným prístupom, nepociťovala som ani minimálnu snahu o zachovanie si odstupu alebo presadzovanie svojich názorov na úkor našich, práve naopak! 


Prejdime k jedlu. Recepty budem neskôr postupne uverejňovať vo zvlášť postoch.

Prvým jedlom je studená polievka. Asi som pozadu, ale nikdy som studenú polievku nepripravovala. Možno aj preto, že u nás doma by sa nestretla s pochopením. Musím ale povedať, že chuť ma pozitívne prekvapila a určite sa budúce leto budem orientovať týmto smerom!

Studená citrónová polievka s citrónovým olejomA táto tu dolu je moja. Uznávam, že tvorba ozdôbok nie je moja silná stránka, ale odargumentovala som si to tým, že ak pán Souček urobil kvetináč, to moje je kytička  🙂

Hlavným jedlom bol steak z lososa so zelerovým krémom. Úplne jednoduché, ale delikatesné jedlo! Obzvlášť zelerové pyré ma oslovilo. Ak by som mala hádať, tak neviem neviem, zeler v ňom vôbec nebolo cítiť! Jemné, vláčne a nadmieru chutné.


Steak z lososa so zelerovým pyré

No a na záver sme si ukázali ako sa pripravuje žĺtkový puding s jablkovým želé a škoricovým plátkom. Voilà. 
A aspoň cez fotky sprostredkúvam príjemnú atmosféru, ktorá vládla. Foto by Baška. Ďakujem 🙂
 

Pán šéfkuchár sa už na nás „chystá“!


Chalani pózujú  


Baby makajú

Naše trio     


Trochu foodstylingovej teórie

Stále v strehu


Zatialčo jedni varia…


Ďalší fotia…a Zuzka stíha byť aj na 2 miestach naraz


Sústredenie na maestra

Neľutujem, že som sa rozhodla cestovať do Bratislavy len kvôli tomuto eventu, v neposlednom rade som stretla moje staré kamošky z počiatkov foodblogerskej komunity a taktiež spoznala nových sympatických kolegov. A kuk sem, čo visí v Chefparade – foto z nášho historicky prvého stretnutia slovenských foodblogerov, organizovaného Tomášom z Foodissima! Koľko vecí sa odvtedy zmenilo…svadby, deti, kariéry… 🙂


Spoločná foto na záver 
(Marcelka z The village style, Mirka z Beautifood; Miška z Dare to cook, Dana z Dora´s art, Zuzka Nosková z Láska na tanieri, Michal Hornický z Mealujem to, Martin Popelka a Terezka z Moja kuchyna, vzadu Jan Souček a Martin Malý, a bola, ale na foto chýba Zuzka Žabčíková z Foodependence)


Foto: Baška Rusňáková

 A aby to nestačilo, tak sme si na rozlúčku mohli vybrať akékoľvek produkty z bohatej ponuky Alpro produktov.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *