Banánová bábovka podľa Lenkinej babky

Recept na túto bábovečku som dostala od kamarátky Lenky ešte 31. októbra 2009 a v niektorom z mojich zadných šuplíčkov v hlave som mala uloženú informáciu o tom, že ho mám. Už po niekoľký krát sa mi potvrdilo, že čas na niektoré recepty musí jednoducho dozrieť.

Recept uvádzam v pôvodnom znení 🙂

3 mäkké banány rozotrieť vidličkou, do toho dať jeden hrnček kryštáľového cukru.
5 lyžíc mlieka
5 deka masla – rozpustiť
2 cele vajíčka – rozšprudlovať ich
1 a pol šálky hladkej múky
pol prášku do pečiva

Všetko spolu dobre vymiešať a vyliať do vymastenej bábovkovej formy. Piecť 1 hodinu.
Do cesta môžeme pridať aj hrozienka.
P.S. Babka pridáva aj orechy a je to super.

Bábovečka je trochu hutnejšia práve kvôli banánom. Kto nemá rád suché bábovky si príde na svoje. Ja som to celé ešte doplnila o čokoládu, ktorou som bábovku poliala (potrebujete jej asi 50g, klasicky rozpustíme na vodnom kúpeli s maslom alebo smotanou), lebo ľúbim kombináciu banán+čokoláda.

0 thoughts on “Banánová bábovka podľa Lenkinej babky

  1. Ajka ďakujem a máš veru pravdu, nedám dopustiť ani na jednoduchý piškótka-koliesko banánu-piškótka napchnuté na špajli a obliate čokoládou! Mňam!

  2. Mary, na to slovíčko som sa aj ja pýtala autorky, ale sama tiež presne nevedela, asi tým babka myslela rozhabarkovať 🙂

  3. Krásny tanier! Veľmi autentické. Len ma v receptúre trochu mätie kombinácia hrnčeka a šálky. Hm, ide len o nesprávny výklad „stratený v preklade“ z pôvodnej receptúry alebo o zámer? Použila si rovnakú odmernú jednotku, alebo 2 rôzne?

  4. tak veru, Dorka, na niektoré recepty má prísť ten pravý čas a tento si isto vystihla, pretože vyzerá výborne 🙂 tiež by som tam šupla aj čokoládu – mňam! a nádherný tanier…

  5. Katka: rovnaku

    Andrejka: taniere mam z pivnice mojej snad buducej svokry. Nejake skvosty mala zasa na povale…uplne nevyuzite! Este chystam hlbsi prieskum 🙂 a coko tam uplne zapasovala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *